همه به بوی خوش و تاثیر آن در روابط روزانه واقف هستیم،بوی بدن انسان از شخصیت آن جدا نیس و رابطه ی مستقیم با آن دارد.اینکه شما در رابطه و یا قرار اول از چه مارک یا برندی برای عطر و یا ادکلن استفاده کنید می تواند شخصیت شما را در ذهن طرف مقابل شکل دهد و یا اصلا شما را با همان بو به یاد بیاورند.

بوی خوش چهره افراد را جذاب‌تر می‌کند

پژوهش صورت گرفته توسط پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد، بو بر نحوه درک ما از یکدیگر اثر گذاشته و یک رایحه دلپذیر باعث زیباتر دیده شدن چهره انسان می‌شود.طی قرن‌ها از عطر و سایر محصولات خوشبو کننده بعنوان راهی برای بهبود ظاهر کلی فرد استفاده می‌شود؛ در مطالعات قبلی عنوان شده بود که درک جذابیت صورت تحت تأثیر استفاده از یک رایحه دلپذیر یا ناخوشایند قرار دارد.با این حال مشخص نشده بود که آیا بو بر درک تصویر واقعی از صورت فرد تأثیر می‌گذارد و چگونه مغز تحت تأثیر یک رایحه خوش قرار می‌گیرد.

محققان مرکز حواس شیمیایی مونل در دانشگاه پنسیلوانیا در این مطالعه با دو روش پردازش ادارکی مجزا، میزان جذابیت و سن را تحت تأثیر رایحه دلپذیر مورد ارزیابی قرار دادند و از روغن ماهی بعنوان یک بوی ناخوشایند و از اسانس گل رز بعنوان یک رایحه دلپذیر استفاده شد.

جذابیت بعنوان یک فرآیند احساسی و قضاوت در خصوص سن بعنوان یک فرآیند شناختی مبتنی بر عقل در نظر گرفته شدند. نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، نشانه‌های بویایی و بینایی بصورت مستقل، جذابیت چهره فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ بر این اساس، نشانه‌های بویایی مانند عطر خوش چهره را جذاب‌تر می‌کند، اما تأثیر چندانی بر جوان‌تر نشان دادن چهره ندارد.

تاثیر رژیم غذایی مناسب در داشتن بوی خوش

یک ضرب المثل معروف هست که میگه “شما آن چیزی هستید که میخورید” شما اگر میخواهید بدنتان بوی بهتر و خوبی بگیرد بای حتما به رژیم غذایی تان توجه ویژه و خاصی بکنید. اولین مشکل مواد غذایی مفیدی همچون پیاز، سیر و از همه مهم‌تر ادویه است. رژیم غذایی سرشار از پیاز، ادویه‌ و سیر می‌تواند برای مزاجتان مفید باشد، ولی برای مشکل بوی بدن، خیر. مشکل ما با این مواد غذایی چیزی فراتر از بوی بد دهان است. این مواد غذایی و ادویه باعث می‌شوند تا مدت‌ها بدنتان بوی خوبی از خود ساطع نکند.خوردن غذاهای تازه مانند میوه‌ها، سبزیجات و پروتئین‌ها می‌توانید یک ایده عالی برای بوی خوب دادن باشند. نوشیدنی‌های قندی نیز می‌توانند بر روی چگونگی بوی شما تاثیر بگذارند که البته این تاثیر منفی است، به‌ویژه نوشیدنی‌های فراوری شده که وارد منافذ می‌شوند.

استفاده از عطر و ادکلن و لوسیون

یکی از اصلی ترین راه های اینکه شما دائم بوی خوش بدهید استفاده مرتب از عطر و ادکلن و لوسیون می باشد.شما با انتخاب یک رایحه و یک برند خوب میتوانید همیشه بوی خوب بدهید و نظر دیگران را نسبت به خود جلب کنید و اینکه حتی شما را با همان رایحه و برند معروف بشناسند.پس در انتخاب عطر و ادکلنی که استفاده می کنید بسیار  دقت داشته به خرج دهید.ما در اینجا به چند برند معروف عطر و ادکلن فقط در حد ذکر ام اشاره میکنیم که میتوان از قبیل آنها به Black Opium،La Vie Est Belle،Chloe New،Viva La Juicy،Paris Hilton’s Can Can و…

بوی خوش موی سر

موی سر یکی از اصلی ترین نقاط بدن است که بوی خوش آن خصوصا در روابط زناشویی بسیار مهم می باشد.داشتن شامپوی مناسب و استفاده از نرم کننده های خوشبو میتواند هنگام استراحت و خواب حس خوب را به هم بسترتان بدهد.

بهداشت دهان و بوی خوش

بهداشت دهان و دندان بسیار مهم و ضروری است چه هنگام  یک جلسه ی کاری و ملاقات و چه در رابطه با نزدیکان تان.این موضوع شاید برای شما هم پیش آمده که با فردی که دهانش بوی خوبی نمی دهد ارتباط گرفته اید و شما را بسیار معذب کرده پس این قضیه برای خود شما هم صدق میکند.حتما از مسواک و نخ دندان و فلوراید استفاده کنید به طور مرتب و در صورت نیاز به دندانپزشک هم مراجعه نمایید.

پا و مراقبت از آن

احتمالا این جمله را زیاد شنیده اید که پا قلب دوم انسان است و مراقبت از آن بسیار از نظر علم پزشکی تاکید شده است.بوی بد پا میتواند بسیار آزار دهنده باشد و باعث خجالت خود شخص شود با پوشیدن کفش مناسب و شستن مرتب جوراب ها و استفاده از پودرهای از بین برنده ی بوی پا این معضل را بر طرف کنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *